Liberty National 2019 - 6U Division

6 & Under - 35

 

  • 1st Place - Jaxon Walls of Ready RP Nationals

  • 2nd Place - Karson Clark of St. Joseph Metro Kids Wrestlin

 

6 & Under - 40

 

  • 1st Place - Jaelyn Anderson of Nebraska wrestling academy

  • 2nd Place - Aidyn Bryant of Hannibal youth wrestling club

  • 3rd Place - Trace Core of Marceline Kids Wrestling

  • 4th Place - Knox Lindsay of Blue Pride Wrestling Club (BPW

  • 5th Place - Corbin Bolling of Polo Youth Wrestling Club

  • 6th Place - Cooper Bolling of Polo Youth Wrestling Club

 

 

 

 

 

 

 

6 & Under - 45

 

  • 1st Place - Travis Barraclough of Ottawa Mat Masters

  • 2nd Place - Luke Smotherman of Hannibal youth wrestling club

  • 3rd Place - Tyrese Crawford of Ready RP Nationals

  • 4th Place - Carter Coghlan of Express Wrestling of VC

  • 5th Place - Alden Adams of Centralia Wrestling Club

  • 6th Place - Zander Bradford of Jr Titans

 

6 & Under - 50

 

  • 1st Place - Tripp Watson of Springdale YWC

  • 2nd Place - Gavin Youngblood of Pleasant Hill Youth Wrestling

  • 3rd Place - Cooper Bell of Rolla Wrestling Club

  • 4th Place - Sawyer Decker of Northeast Twisters

  • 5th Place - Austin Perine of Warrior Wrestling Club

  • 6th Place - Tate Hammond of Platte County Wrestling Club

6 & Under - 55

 

  • 1st Place - Chael Naugle of Wildcat Takedown Club

  • 2nd Place - Jaylon Anderson of Oskaloosa Kids Wrestling

  • 3rd Place - Rennick Radtka of Greater Heights Wrestling

  • 4th Place - Tate Guenther of Nebraska Boyz

  • 5th Place - Frankie Milne of St. Joseph Metro Kids Wrestlin

  • 6th Place - Corbin Schlosser of Cougar Kids Wrestling Club

 

6 & Under - 60

 

  • 1st Place - DANIEL JENKINS JR of ST. LOUIS WARRIOR

  • 2nd Place - Max Spencer of Jr Titans

 

6 & Under - 65

 

  • 1st Place - Jordan Bolin of Team Grind House

 

6 & Under - HWT

 

  • 1st Place - Treygan Burkhead of Bethany USA Wrestling

  • 2nd Place - Hunter Gauch of Hannibal youth wrestling club

  • 3rd Place - KEEGAN SNYDER of Rolla Wrestling Club

  • 4th Place - Will Davidson of Floyd Wrestling Club

  • 5th Place - Lane Harrison of Excelsior Springs Youth Wrestl

 

6 & Under - 60-65

 

  • 1st Place - Max Spencer of Jr Titans

  • 2nd Place - Daniel Jenkins Jr of ST. LOUIS WARRIOR

684.jpeg