Liberty Nationals - 6U Results

6 & Under - 35

1st Place - Titan Suttenfield of TRI-CAP Wrestling Club

2nd Place - Ashtin Terry of Nebraska Boyz

3rd Place - Calib Anderson of Willard Youth Wrestling

6 & Under - 40

1st Place - Gannon Wilson of Three style wrestling

2nd Place - Paxton Terry of Nebraska Boyz

3rd Place - Dalton Perkins of Matrix Grappling

4th Place - Weston Charmoli of Pinnacle

5th Place - Tyler Bell of liberty north grindhouse

6th Place - Anthony Colvin of Nebraska Wrestling academy

6 & Under - 45

1st Place - ADIN WESSLEY of Kansas Young Guns

2nd Place - Jackson Smith of Moore Lions

3rd Place - Brandon Torres Jr of Whitted Trained

4th Place - Kaden Nash of unnattached

5th Place - John Cox of victory

6th Place - Jameson Boaz of na

6 & Under - 50

1st Place - Deshawn `TOODA` Parrow of Future Trojans

2nd Place - Colby Schreck of Buchanan County Wrestling Club

3rd Place - Levi halbert of Nebraska Boyz

4th Place - Grant Davis of Bentonville Wrestling Academy

5th Place - Easton Smith of RAW

6th Place - Malik Griffin of Michigan Select

6 & Under - 55

1st Place - Jalen Duffie of North Mabee Stampede Takedown

2nd Place - Brody Neece of Lexington

3rd Place - Jordan Hamilton of della lamb

4th Place - Traelin White of Michigan Select

5th Place - Mikey Jaros of MWC Wrestling Academy

6th Place - Slade Karrarker of Renegade Wrestling Academy

6 & Under - 60

1st Place - William Scott of Odessa Youth Wrestling

2nd Place - Josiah Ferrell of Ray-Pec / FEW

3rd Place - rylee Davis of Pride Wrestling

4th Place - Michael McCrady Jr. of Spartans Wrestling Club

5th Place - Mykal Robles of Nebraska Wrestling academy

6th Place - Jaime Mortell of Bonner Springs Wrestling Club

6 & Under - 65

1st Place - Kolt Hill of Terminator Wrestling Academy

2nd Place - Michael McCrady Jr. of Spartans Wrestling Club

3rd Place - Mason Poolman of Spirit Lake

6 & Under - 65-70

1st Place - Jayden `big J` Morgan of Odessa Optimist Wrestling Club

2nd Place - Kolt Hill of Terminator Wrestling Academy

3rd Place - Mason Poolman of Spirit Lake

6 & Under - 70

1st Place - Jayden `BIG J` Morgan of Odessa Optimist Wrestling Club

 

 

 

6 & Under - HWT

1st Place - Westin Jones of Palmyra Youth Wrestling Club